Проектна база на податоци

Списокот на одобрени проекти на Повици за предлози на Програмата за прекугранична соработка Србија – Северна Македонија

I повик

Име на проектотСтатусОдобрен
Одговарање на потребите – Создавање можности во неразвиените областиЗавршен2020
Помалку отпад, помалку ризик, повеќе здравјеЗавршен2020
Поврзување на бисериЗавршен2020
Центри за иновативен развој на социјалното претприемништво – модерна перспектива на социјална интеграција на младитеЗавршен2020
Подобрување и заштита на здравјето на луѓето и животната средина преку намалување на ризикот од загадување преку ефикасно управување со отпадЗавршен2020
SEEDS на инклузивност - социјални претпријатија за економски развој и социјална инклузијаЗавршен2020
Photohunting без граници – заеднички одржлив туристички производ, пријателски за природата, во прекуграничниот регион на Србија и Северна МакедонијаЗавршен2020

II повик

Име на проектотСтатусОдобрен
01. Обуки за вработување и претприемништвоВо тек2022.
02. Руралниот туризам нова перспектива на мобилноста на младитеВо тек2022.
03. Можности за тебеВо тек2022.
04. Водовод КумановоВо тек2022.
05. ЈКП ЛипковоВо тек2022.
06. Општина Крива ПаланкаВо тек2022.
07. Општина МедвеђаВо тек2022.
08. Општина СарајВо тек2022.
09. Здружение на бизнис жени во Србија Во тек2022.

Календар догађаја

јуни 2024
П В С Ч П С Н
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.