ИПА програм прекограничне сарадње Србија – Северна Македонија

ДОЗНАВАЈТЕ КАКО ДА ГО ПОДГОТВИТЕ ВАШИОТ ПРОЕКТ И АПЛИЦИРАТЕ НА ПОВИК ШТО ЌЕ БИДЕ ОБЈАВЕН ОВАА ГОДИНА ВО РАМКИ НА ПРОГРАМАТА ЗА ПРЕКУГРАНИЧНА СОРАБОТКА СРБИЈА-СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Министерството за европски интеграции на Владата на Република Србија и Министерството за локална самоуправа на Република Северна Македонија, со техничка...

Read more

ЕУ го поддржува развојот на образованието и туризмот во Лесковац, ја продолжува соработката и во заштитата на животната средина

Шефот за соработка на Делегацијата на Европската унија (ЕУ) во Србија, Никола Бертолини и градоначалникот на Лесковац, Горан Цветановиќ, денеска...

Read more

Jавен повик за финансирање и суфинансирање на проекти во областа на информирање за Европската Унија и европската интеграција на Србија

Министерството за Европска Интеграција, по повод Европски Ден, на 9 мај, објави јавен повик за финансирање и ко-финансирање на проекти...

Read more

Првите бренд стратегии развиени за Вучје и Кратово во рамките на проектот „Рурален туризам – нова перспектива на младинска мобилност“

Според Гинисовата книга на рекорди, Библијата е најпечатената книга во историјата, со над 5 милијарди примероци. И покрај разновидноста на...

Read more

Европската комисија ја усвои новата Програма за прекугранична соработка ИПА III СРБИЈА – СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА за периодот 2021-2027 година

На Комитетот за ИПА одржан на 3 јуни 2022 година, Европската комисија ја усвои новата Програма за прекугранична соработка ИПА...

Read more

Одржани работилници на тема „Подготовка на предлог проекти за Програмата за прекугранична соработка Србија-Северна Македонија

Еднодневни работилници на тема „Подготовка на предлог проекти за ИПА Програмата за прекугранична соработка 2021-2027“ се одржаа во Лесковац на...

Read more

Календар догађаја

јуни 2024
П В С Ч П С Н
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.