ИПА програм прекограничне сарадње Србија – Северна Македонија

Министерката Мишчевиќ го отвори „Инфо денот на програмата за прекугранична соработка“ во Лесковац

Министерката за евроинтеграции Тања Мишчевиќ денеска при посетата на Народниот музеј во Лесковац го отвори „Инфо-денот на Програмата за прекугранична...

Read more

Инфо ден/презентација на програмата за прекугранична соработка Србија – Северна Македонија/нови можности за финансирање од ИПА III

Ве покануваме да присуствувате на Инфо денот, кој ќе го отвори Тања Мишчевиќ, министерка за евроинтеграции во Владата на Република...

Read more

Европската комисија ја усвои новата Програма за прекугранична соработка ИПА III СРБИЈА – СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА за периодот 2021-2027 година

На Комитетот за ИПА одржан на 3 јуни 2022 година, Европската комисија ја усвои новата Програма за прекугранична соработка ИПА...

Read more

Календар догађаја

март 2023
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.