ИПА програм прекограничне сарадње Србија – Северна Македонија

Европската комисија ја усвои новата Програма за прекугранична соработка ИПА III СРБИЈА – СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА за периодот 2021-2027 година

На Комитетот за ИПА одржан на 3 јуни 2022 година, Европската комисија ја усвои новата Програма за прекугранична соработка ИПА...

Read more

Објавен е ВТОРИОТ повик за предлог проекти во рамките на Програмата за прекугранична соработка Србија-Северна Македонија 2016-2020

Министерството за финансии на Владата на Република Србија, во соработка со Министерството за европски интеграции на Владата на Република Србија...

Read more

Календар догађаја

јануари 2023
П В С Ч П С Н
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.